image
Drobečková navigace

Úvod > Blog

Blog


Jak se správně připravit na rekonstrukci bytu?

Před zahájením celkové rekonstrukce bytu nebo rodinného domu je potřeba kvalitní příprava. Její hlavní složkou je prováděcí projektová dokumentace.

Více

Publikováno 21. 6. 2021 16:58

Plánování rekonstrukce bytu

Rekonstrukce nemovitosti není jednoduchý proces a proto je potřeba a něj být velmi dobře připravený. Podle hesla: „kdo je připraven, není zaskočen“. V tomto případě to „zaskočení“ stojí peníze a čas.

Více

Publikováno 23. 5. 2021 19:01

Kolik stojí rekonstrukce bytu nebo domu?

V prvé řadě je třeba si uvědomit, co od takové rekonstrukce čekáte. Zda to bude rekonstrukce kompletní, částečná nebo jenom dílčí. Zde hraje roli několik důležitých faktorů.

Více

Publikováno 26. 4. 2021 19:06

Základové pasy a základová deska

V předminulém článku jsme si vysvětlili rozdíl mezi základovou deskou a základovými pasy s podkladní deskou. Nejrozšířenější založení stavby v České republice je na základové pasy a podkladní desku.

Více

Publikováno 17. 9. 2020 18:12

Od čeho se odvíjí cena základové desky?

V první řadě si každý stavebník musí uvědomit, že základová deska, na které bude rodinný dům postaven je nejdůležitější částí stavby. Z toho vyplývá, že se na téhle části nevyplácí úplně šetřit. To znamená, že v žádném případě nešetříme na jednotlivých komponentech určené projektantem.

Více

Publikováno 6. 9. 2020 13:52

Vysvětlení pojmu základová deska

Na začátku tohoto článku musím vyvrátit jedno mylné tvrzení a to, že většina rodinných domů v České republice stojí na základových deskách. Toto mylné označení se velmi rozšířilo a to bohužel i mezi odbornou veřejnost.

Více

Publikováno 8. 8. 2020 20:56